Vai vienreizējās lietošanas maskas novērš elpošanas vīrusus?

- Apr 22, 2019-

Vai vienreizējās lietošanas maskas novērš elpošanas vīrusus?

Vienreizlietojamās maskas ir medicīniskās maskas veids. Vienreizējās lietošanas maskās darbu parasti var veikt tvaika un kaitīgo gāzu vidē. Turklāt vienreizējās lietošanas maskas izmantošana var arī novērst kaitīgu objektu iekļūšanu elpceļos, tādējādi aizsargājot cilvēka ķermeni. Vai vienreizējās lietošanas maskas var novērst elpošanas vīrusus?

Vienreizējās lietošanas maska ir izgatavota no 12 vai 16 slāņiem marles, kuru garums ir 18 cm un platums 14 cm. Marsa blīvums ir 9 uz cm. Filtrs ir pārbaudīts ar šo vienreizējo maska un konstatēts, ka tas ir vienreizlietojams. Sekojošā putekļu noņemšanas efektivitāte ir tikai aptuveni 10%. Tāpēc 1981. gada 21. maijā un 1982. gada 5. janvārī Valsts vispārējā darba administrācija publicēja divus rakstus: „Ir stingri aizliegts izlietot un valkāt vienreizējās maskas” putekļainās darbavietās, un tas jāizmanto saskaņā ar valsts standartiem (迢 2626 “Self-absorbcijas filtra tips Putekļu maska. Cik liels ir vīruss? Parasti ar elektronu mikroskopu vajadzētu palielināt desmitiem tūkstošu reižu, lai redzētu, ka lielākā daļa vīrusu ir diametrā zem 150nm.

Tāpēc mēs varam zināt, ka papildus vispārējo bacīļu profilaksei vienreizējās lietošanas maskas netiek filtrētas vairumam vīrusu un koku. Tad, ja vienreizējās maskas struktūra nav pietiekami saspringta vai vienreizējās maskas mitruma caurlaidība ir nepietiekama, ir grūti novērst mikroorganismus.

1 Pirms uzvelkiet elpas aizsargātu vienreizējās lietošanas masku uz sejas.

2 Ja elpošanas orgānu aizsargājošā maska ir salocīta, vispirms atveriet pārsega slāni.

3 Turiet elpas aizsargātu vienreizējo masku tā, lai metāla deguna klips būtu pie pirkstu galiem, ļaujot galvas lentei brīvi piekārt.

Turot deguna uzgali uz augšu, turiet elpošanas aizsargājošo vienreizējo maska uz zoda. Ja ir divas galvassegas, uzlieciet augšējo galvu ar galvu un novietojiet apakšējo siksnu virs galvas aiz kakla, zem auss. Ja ir tikai viena galvas lente, galvas lente jānovieto galvas augšdaļā. Pārliecinieties, ka elpošanas orgānu aizsargājošā maska aptver degunu un muti un aptver zodu. Skatoties spogulī, var pielāgot respiratora stāvokli uz sejas.

Novietojiet abu pirkstu galu uz metāla deguna klipa. Ja nav metāla skavas, nav iespējams to pielāgot. Ar abām rokām nospiest degunu uz deguna tilta un veidojiet deguna klipu pēc deguna formas. Nostipriniet deguna saspraudi ar vienu roku, kas rada sliktu saķeri un samazina aizsargājošo efektu. Jābūt abām rokām.

Pēc elpošanas aizsargājošas vienreizējās lietošanas maskas pārbaudiet nodiluma gaisa hermētiskumu. Pārbaude ir sadalīta divos posmos. Vispirms, respiratorā respiratoru pilnībā nosedziet ar abām rokām, pēc tam ātri ieelpojiet, lai redzētu, vai respiratora perimetrs cieši pieguļ sejai. Tad pilnībā nosedziet elpošanas maska ar rokām un izelpojiet. Esiet uzmanīgi, lai nemainītu elpošanas aizsardzības vienreizējās lietošanas maskas stāvokli. Ja tiek konstatēts, ka šo divu procedūru laikā no deguna tilta tuvumā izplūst gaiss, atkārtoti noregulējiet deguna saspraudi, kā norādīts 5. solī. Ja tiek konstatēts, ka no maskas perimetra izplūst gaiss, noregulējiet galvu uz vairāk atpakaļgaitā.