Kā klasificēt neausto audumu? Kāpēc tas ir videi draudzīgs materiāls?

- Sep 12, 2019-

Neausto audumu ražošanā izmantotā šķiedra galvenokārt ir polipropilēns (PP), poliesters (PET). Turklāt ir neilona (PA) un viskozes šķiedras., Akrils, etilēns (HDPE), poliuretāns (PVC). Atbilstoši pielietojuma prasībām neaustie audumi vienreizējs pielietojums Un izturīgs tips.


wanli 1


Saskaņā ar ražošanas procesu tiek sadalīts:


1.Pievots neaustais materiālsŠpīšanas process ir izsmidzināt augsta spiediena smalku ūdens plūsmu uz vienu vai vairākiem šķiedru tīkla slāņiem, lai šķiedras būtu savijušās viena ar otru, lai šķiedru tīmekli varētu pastiprināt un tam būtu noteikta izturība.


2. Ar karstumu saistīts neausto audums: ar termiski saistītu neausto audumu attiecas uz šķiedru vai pulverveida karstās kausēšanas līmi stiprinošu materiālu, ko pievieno audumam, un audumu tālāk sakausē un atdzesē, veidojot audumu.


3. Celulozes neausta auduma celuloze: neausto audumu var saukt arī par papīru, kas nesatur putekļus, no sausa auduma - neaustu audumu. Tajā tiek izmantota ar gaisu klāta tehnoloģija, lai koksnes šķiedru plātni atvērtu vienā šķiedru stāvoklī, un pēc tam izmanto gāzes plūsmas metodi, lai aglomerētu šķiedras uz linuma acs aizkara, un šķiedru audums tiek vēl vairāk nostiprināts audumā.


4. Mitrās kārtas neaustais audums: Mitru austu audumu iegūst, atverot šķiedrvielu izejvielu, kas ievietota ūdens vidē, vienā šķiedrā un vienlaikus sajaucot dažādas šķiedras izejvielas, veidojot šķiedru suspensijas vircu. un suspendētā mīkstums tiek nogādāts auduma veidošanas mehānismā, un šķiedra ir mitrā stāvoklī, tad tīkls tiek pastiprināts audumā.


5. Spunbond neaustais audums: Spunbond neaustais audums ir pavediens, kas ievietots tīklā pēc polimēra ekstrudēšanas un izstiepšanas, veidojot nepārtrauktus pavedienus. Pēc tam tīmekli savieno, termiski savieno un ķīmiski savieno. Vai arī mehāniskās pastiprināšanas metode, lai tīmekli padarītu par neaustu audumu.


6. Kausētais pīts neaustais audums: kausētais pūšamo neausto audumu process: polimēru padeve --- kausējuma ekstrūzija --- šķiedru veidošanās --- šķiedru dzesēšana --- veidošana tīklā --- pastiprināšana audumā.


7. Neausts audums, kas caurdurts ar adatām: Ar adatu caurdurtais neaustais audums ir sava veida sausa auduma audums. Ar adatu perforēts neaustais audums ir lancetes punkcijas efekts, un pūkainais šķiedru audums tiek pastiprināts audumā.


8. Neausto audumu: Neaustais audums ir sava veida sausais neaustais audums. Izšūšanas metodē tiek izmantota šķēru adīta spoles struktūra, audums, dzijas slānis un neausta materiāla (piemēram, plastmasas loksne, plastmasas plānas metāla folija). Utt vai to kombināciju pastiprina, veidojot neaustu audumu.


9. Hidrofils neausto audumu: galvenokārt izmanto medicīnisku un veselības materiālu ražošanā, lai panāktu labāku pašsajūtu un nesaskrāpē ādu. Piemēram, higiēniskās paketes un higiēniskās blīves ir hidrofīlas funkcijas, izmantojot hidrofīlus neaustus audumus.


Neaustajam audumam ir mīksta, elpojoša un plakana jauno šķiedru izstrādājumu struktūra, kurai ir tādas priekšrocības kā neveidošanās savārstījumā, spēcīga, izturīga, zīdaini mīksta, kā arī sava veida pastiprinošs materiāls, kā arī tai ir kokvilnas sajūta, salīdzinot ar kokvilnas audumu. Neausto maisiņu ir viegli formēt, un to ražošana ir lēta.


Tā ir videi draudzīgu materiālu jauna paaudze ar ūdeni atgrūdošām, elpojošām, elastīgām, nedegošām, netoksiskām, nekairinošām un bagātīgām krāsām. Ja materiāls dabiski sadalās ārpusē, tā garākais kalpošanas laiks ir tikai 90 dienas. Tas telpā sadalās 8 gadu laikā. Tas nav toksisks, bez smaržas un sadedzinot tajā nav atlikumu, tāpēc tas nepiesārņo vidi, tāpēc no tā izriet vides aizsardzība. .


Runājot par vides aizsardzību, vairumam pašlaik izmantoto neausto audumu izejviela ir polipropilēns, un plastmasas maisiņu izejviela ir polietilēns. Lai arī abām vielām ir līdzīgi nosaukumi, tām ir daudz atšķirīga ķīmiskā struktūra.


Polietilēna ķīmiskajai molekulārajai struktūrai ir ievērojama stabilitāte, un to ir ārkārtīgi grūti noārdīt. Tāpēc plastmasas maisa sadalīšana prasa 300 gadus. Polipropilēna ķīmiskā struktūra nav spēcīga, un molekulāro ķēdi var viegli sadalīt, lai tā varētu efektīvi noārdīties. Un netoksiskā formā nākamajā vides ciklā neaustu iepirkumu maisiņu var pilnībā sadalīt 90 dienu laikā. Turklāt neausto iepirkumu maisiņu var atkārtoti izmantot vairāk nekā 10 reizes, un vides piesārņojuma pakāpe pēc iznīcināšanas ir tikai 10% no plastmasas maisa.


Neausta auduma trūkums ir tāds, ka tam ir zemāka izturība un izturība, un to nevar mazgāt tāpat kā citus audumus. Tā kā šķiedras ir sakārtotas noteiktā virzienā, tās viegli sadala no taisna leņķa un tamlīdzīgi.