Zinātnieki analizē vienreizējās lietošanas lapas un iegūst pārsteidzošus rezultātus

- May 07, 2019-

Zinātnieki analizē vienreizējās lietošanas lapas un iegūst pārsteidzošus rezultātus

Austrālijas "Technology Insider Information Network" nesen ziņoja, ka Ņujorkas Universitātes Medicīnas skolas mikrobiologs un patologs Philip Tirno konstatēja, ka ir sēnīšu sporas, baktērijas, dzīvnieku blaugznas, ziedputekšņi, augsne un vienreizējās lietošanas loksnes. Mīksts, vienreizējās lietošanas materiāla apdares līdzeklis, krāsvielas un dažādi ķermeņa izdalījumi (piemēram, sviedri, krēpas, maksts un anālās sekrēcijas, urīns, ādas šūnas utt.), Dažādas eļļas un krēmi, kas uzklāti uz ķermeņa . Turklāt daži cilvēki ēd gultā, un pārtika, kas tiek izlaista, arī nodrošina labu dzīves vidi šiem organismiem. Zinātnieki visā pasaulē cenšas identificēt un kvantificēt dažādus piesārņotājus un alergēnus, kas ir ne tikai jūsu gultā, bet arī aktīvi visā mājā, kas var negatīvi ietekmēt cilvēku veselību.

Pat cilvēki, kas domā, ka viņi ir relatīvi tīrs, nevar izvairīties no mikroorganismu iebrukuma. Parastie cilvēki gadā saražo apmēram 200 mārciņas sviedru gultā, kas ir „ideāls sēnīšu vidē” augstā mitruma līmenī. 2015. gada pētījumā tika novērtēta vienreiz lietojamo loksņu sēnīšu piesārņojuma pakāpe. Pētnieki atklāja, ka spalvas un sintētiskās šķiedras spilveni 1,5 līdz 20 gadiem saturēja 4-17 dažāda veida sēnītes. Laika gaitā sēnīšu, baktēriju un daudzu citu uzkrāto atlieku daudzums var radīt satraucošas sekas. Gravitācija radīs visus šos atkritumus uz spilvena un matrača pamatnes, un vidusmēra cilvēks ieelpos atkritumus 8 stundas dienā.

Tirno teica, ka viens no katriem sešiem cilvēkiem cieš no alerģijām, bet viena trešdaļa parasto cilvēku dzīvo gultā. Zinātnieki spekulē, ka vienreizējās lietošanas lapas var būt alerģisku slimību avots. Šie alergēni var izraisīt deguna aizdegšanos, ietekmēt miegu, izraisīt vai pastiprināt alerģiju vai pastiprināt astmu.

Eksperti atgādina, ka šīs netīrās lietas parasti lielā mērā uzkrājas 1-2 nedēļu laikā, tāpēc vienreizējās lietošanas loksnes vislabāk iztīra ik pēc 2 nedēļām.