ASV drīz sāks tarifu izslēgšanas procesu

- Oct 22, 2019-

Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības pārstāvja birojs sāks procesu, kura laikā ASV ieinteresētās personas var pieprasīt atsevišķiem Ķīnas ražojumiem izslēgt papildu tarifus, sākot ar 31. oktobri, otrdien paziņoja Tirdzniecības ministrija.

Process tiks piemērots ASV tarifu sarakstam, kura mērķauditorija ir 300 miljardus dolāru vērti produkti, kas importēti no Ķīnas, teikts ministrijas paziņojumā.

ASV ieinteresētās personas var iesniegt izslēgšanas pieprasījumus no 31. oktobra līdz 31. janvārim, teikts paziņojumā. Viņiem jāsniedz tāda informācija kā, piemēram, vai konkrēto produktu var aizstāt, vai tas ir stratēģiski svarīgs vai saistīts ar "Ražots Ķīnā 2025" vai citām Ķīnas rūpniecības programmām, teikts paziņojumā.

Ja izslēgšanas pieprasījums tiks apstiprināts, varēs atgriezt tarifus, kas piemēroti kopš 1. septembra, teikts.

Citā attīstībā štata padomnieks un ārlietu ministrs Vangs Jijs pirmdien Parīzē sniegtajā intervijā AFP sacīja, ka Ķīnas pēdējās ekonomikas un tirdzniecības konsultācijas ar Amerikas Savienotajām Valstīm ir guvušas ievērojamu progresu, kas ir svarīgs pamats pakāpeniskas vienošanās panākšanai.

Saskaņā ar intervijas atšifrējumu ministrijas tīmekļa vietnē Vangs sacīja, ka Ķīna un ASV ar visiem līdzekļiem var atrast abiem pieņemamu risinājumu, ja vien viņi savstarpējās cieņas garā iesaistās vienādās konsultācijās.

Ja nē, sarunas tiks pārtrauktas vai piedzīvos neveiksmi, viņš sacīja. Vangs piebilda, ka šādām nodarbībām būtu jāinformē par sarunu vedēju rīcību.

Viņš sacīja, ka ASV ir piespiedusi nevēlamu tirdzniecības karu pret Ķīnu, un Ķīnai ir jāveic nepieciešamie un saprātīgie pretpasākumi, lai aizsargātu savas pamatotās tiesības un intereses, ieskaitot tiesības attīstīties.

Viņš sacīja, ka nolīgums starp Ķīnu un ASV dos labumu ne tikai abām valstīm, bet arī visām pasaules valstīm.

Viņš sacīja, ka tirdzniecības sarunās ar ASV, piemēram, Eiropas Savienību, Ķīna neizmanto un nesabojā trešo personu.

Vangs sacīja, ka Ķīna atver savu tirgu ar vislielāko potenciālu pasaulē visām valstīm, un Ķīnas durvis plašāk tiks atvērtas tikai ASV, Francijai un visai pasaulei.

Valsts padomes loceklis arī sacīja, ka Ķīna cer, ka ES nodrošinās taisnīgāku, taisnīgāku un nediskriminējošu uzņēmējdarbības vidi Ķīnas uzņēmumiem, lai tie ienāktu Eiropā.

Neatkarīgi no tā, vai tās ir Ķīnas, ASV, ES un ASV vai Ķīnas un ES sarunas nākotnē, šādām sarunām jābūt saistītām ar kopīgu brīvās tirdzniecības sistēmas aizsardzību, ievērojot globalizācijas tendences un veidojot atvērtu pasaules ekonomiku, sacīja Vangs.