Xi liek dzirdēt valsts balsi

- Jan 02, 2020-

Prezidenta vizītes divpadsmit valstīs gada laikā pastiprina diplomātiskos centienus . Prezidenta Sji Dzjiņpinga vadībā Ķīna joprojām bija apņēmusies ievērot daudzpusību un atbalstīja taisnīgumu visā pasaulē, jo tā centās virzīt uz priekšu lielāko valstu diplomātiju ar Ķīnas īpašībām, sacīja amatpersonas un analītiķi.

Gada laikā Xi septiņu aizjūras braucienu laikā devās uz 12 valstīm Āzijā, Eiropā un Dienvidamerikā.

Prezidents ir uzņēmies vadību daudzpusības nodrošināšanā, vienlīdzības veicināšanā visā pasaulē un stingri pret vienpusību un hegemoniju.

Xi arī vadīja četrus galvenos pasākumus, ko gada laikā organizēja Ķīna: otro jostu un ceļu forumu starptautiskai sadarbībai, Āzijas civilizāciju dialoga konferenci, 2019. gada Pekinas starptautisko dārzkopības izstādi un otro Ķīnas starptautisko importa izstādi.

Valsts padomes loceklis un ārlietu ministrs Vangs Jijs sacīja: "Lai arī kur viņš ceļotu 2019. gadā, prezidents Sji Dzjiņpins padarīja dzirdamu Ķīnas balsi. Tā ir taisnīguma balss, kas noraida vienpusīgumu, hegemoniju un varas politiku par labu daudzpusējam principam, ANO autoritātei un starptautisko attiecību normas ".

Kā atbildīga starptautiskās sabiedrības locekle Ķīna ir bijusi spēcīga daudzpusības atbalstītāja, Vangs sacīja šā mēneša beigās, vienlaikus apkopojot valsts diplomātiskos centienus gada laikā.